Sedma pobjeda Ogiera u Meksiku

Pierre-Louis Loubet

Sébastien Ogier dodao je još jednu pobjedu svojoj već impresivnoj listi postolja, pobjedom na Guanajuato Rallyju México u nedjelju poslijepodne. Francuz je, započinjući drugi reli ovogodišnji reli, došao na vrh počasne liste Meksika s rekordnom sedmom pobjedom na sjevernoameričkom natjecanju, priznanjem koje je prije toga dijelio sa starim protivnikom Sébastienom Loebom.

Uz znatnih 35,8 sekundi prednosti u finalnoj dionici, bila je to relativno jednostavna nedjelja Ogiera. Preostala četiri brzinska testa prošao je s krajnjom vještinom i skupio maksimalne bonus bodove na Wolf Power Stageu, završivši 27,5 sekundi ispred Thierryja Neuvillea na događaju na kojem je debitirao u FIA Svjetskom prvenstvu u reliju 2008. godine.

“Automobil je bio sjajan ovog vikenda i bio je to besprijekoran rally za nas i tim,” rekao je Ogier, koji sada vodi u prvenstvu vozača s tri boda prednosti ispred Neuvillea. “Budući da vozim sljedeći reli, važno je startati prvi na tamošnjoj cesti, a bilo je važno i osvojiti bodove za momčad”, dodao je, govoreći o Croatia Rallyju.

Neuvilleov tvrdoglavi duh za volanom njegovog Hyundaija i20 N ostavio je obožavatelje na rubu sjedišta dok se nemilosrdno borio s Ogierovim timskim kolegom Elfynom Evansom. Nakon što je započeo dan s 5,3 sekunde zaostatka, Neuville se približio Velšaninu, koji je imao problem zbog savijene poluge ovjesa. Upornost se Belgijancu isplatila jer je prestigao svog suparnika u finalu, osvojivši drugo mjesto u ukupnom poretku za samo četiri desetinke sekunde i pruživši uzbudljiv kraj četverodnevnom natjecanju.

Ott Tanak

Kalle Rovanperä borio se s tempom vodećeg trojca i zadovoljio se usamljenim četvrtim mjestom u ukupnom poretku. Branitelj naslova nastavio je odmicati od Hyundaijevog Danija Sordoa, koji je završio više od jedne minute dalje na petom mjestu.

Neravni šljunčani teren uzeo je danak kod nekoliko vodećih Rally1 posada, omogućivši Gusu Greensmithu da završi na šestom mjestu u ukupnom poretku u svojoj Škodi Fabiji RS Rally2 prema WRC2 specifikaciji. Iza njega su bili kolege izazivači iz kategorije podrške Emil Lindholm i Oliver Solberg.

Deveto mjesto u ukupnom poretku bilo je najbolje što je Ott Tänak mogao postići nakon što je kvar turbopunjača koštao vozača M-Sport Ford Pume više od 14 minuta u petak ujutro, dok je zvijezda WRC2 Kajetan Kajetanowicz završio u prvih 10.

WRC se vraća na asfalt sljedeći mjesec na Rally Hrvatska, koji se održava od 20. do 23. aprila u Zagrebu.