Catalunya Lorenzu

GP Catalunya 2013: Pobjedinik Jorge Lorenzo

Moto GP

Jorge Lorenzo pobjednik je na šestoj utrci Moto GP šampionata za Veliku nagradu Katalonije. Aktualni šampion smanjio je vodstvo Pedrose u generalnom plasmanu pobjedom na stazi Catalunya. Drugo mjesto zauzeo je vozač Repsol Honde Dani Pedrosa, a treće mjesto osvojio je njegov timski kolega Marc Márquez.

Jorge Lorenzo već u prvom zavoju peuzeo je vodeću poziciju te je istu zadržao do kraja utrke. Za drugu poziciju borili su se Pedrosa i Pedrosa i Márquez, ali je Pedrosa ipak sačuvao drugu poziciju. Utrku su obilježila izlijetanja Cala Crutchlowa i Nicky Haydena. Valentino Rossi utrku završio na četvrtoj poziciji.

U generalnom plasmanu vodi Dani Pedrosa sa 123 boda, drugi je Jorge Lorenzo sa 116, a na trećem mjestu nalazi se Marc Márquez sa 93 boda. Iduća utrka u Moto GP šampionatu vozi se na stazi “Assen circuit” u Holandiji 29. juna.

Kategorije: Moto GP